Australië se medaljewenners
Sydney 2000 Olimpiese Spele
GOUD
- Brett Aitken, Scott McGrory , spoorfietsry, manne se madison
- Katie Allen, Alyson Annan, Lisa Carruthers, Renita Garard, Juliette Haslan, Rachelle Hawkes, Nikki Hudson, Rachel Imison, Clover Maitland, Claire Mitchell-Taverner, Jenny Morris, Alison Peek, Katrina Powell, Angie Skirving, Kate Starre, Julie Towers , vrouehokkie.
- Jenny Armstrong, Belinda Stowell , seil, vroue se 470
- Lauren Burns , taekwondo, vroue se -49kg
- Ashley Callus , Chris Fydler , Michael Klim , Ian Thorpe , Todd Pearson , Adam Pine , swem, mans se 4x100m vryslagaflos
- Naomi Castle, Joanne Fox, Bridgette Gusterson, Simone Hankin, Yvette Higgins, Kate Hooper, Bronwyn Mayer, Gail Miller, Melissa Mills, Debbie Watson, Liz Weekes, Danielle Woodhouse, Taryn Woods, vroue se waterpolo
- Natalie Cook, Kerri Pottharst , strandvlugbal
- Michael Diamond , skietery, mans se val
- Philip Dutton, Andrew Hoy, Matt Ryan, Stuart Tinney , ruiter, span drie-dag-gebeurtenis
- Simon Fairweather , boogskiet. mans se individu
- Cathy Freeman , baan, vroue se 400m
- Grant Hackett , swem, mans se 1500m vryslag
- Tom King, Mark Turnbull , seil, mans 470
- Bill Kirby, Michael Klim, Todd Pearson, Ian Thorpe, Grant Hackett, Daniel Kowalski , swem, 4x200m vryslagaflos
- Susie O'Neill , swem, vroue se 200m vryslag
- Ian Thorpe , swem, mans se 400m vryslag
SILVER
- Darren Balmforth, Simon Burgess, Anthony Edwards, Robert Richards , roei, mans se liggewig coxless four
- Carla Boyd, Sandy Brondello, Trish Fallon, Michelle Griffiths, Kristi Harrower, Jo Hill, Lauren Jackson, Annie la Fleur, Shelley Sandie, Rachael Sporn, Michele Timms, Jenny Whittle , vroue basketbal
- Darren Bundock, John Forbes , seil, Tornado katamaran klas
- Daniel Burke, Jaime Fernandez, Alastair Gordon, Brett Hayman, Robert Jahrling, Michael McKay, Nicholas Porzig, Christian Ryan, Stuart Welch , roei, mans se agtste
- Dyana Calub, Leisel Jones, Susie O'Neill, Petria Thomas, Giann Rooney, Sarah Ryan, Tarnee White , vroue se 4x100m medley-relay
- Daniel Collins, Andrew Trim , kajak, mans se K2 500m
- Michelle Ferris , fietsry, vroue se 500m-proef
- Tatiana Grigorieva , vrouepaalkluis
- Regan Harrison, Geoff Huegill, Michael Klim, Matt Welsh, Ryan Mitchell, Adam Pine, Josh Watson, Ian Thorpe , swem, mans se 4x100m medley-relay
- Andrew Hoy , ruiter, individuele drie-dag-gebeurtenis
- Leisel Jones , swem, vroue se 100m borsslag
- Michellie Jones , vroue se driekamp
- Michael Klim , swem, mans se 100m-vlinder
- Russell Mark , skiet, mans se dubbele val
- Gary Neiwand , spoorfietsry, mans se keirin
- Susie O'Neill , swem, vroue se 200m-vlinder
- Susie O'Neill, Giann Rooney, Petria Thomas, Kirsten Thomson, Elka Graham, Jacinta Van Lint , swem, vroue se 4x200m vryslag-aflos
- Keiren Perkins , swem, mans se 1500m vryslag
- Kate Slatter, Rachael Taylor , roei, vroue se loslose paar
- Jai Taurima , mans se langspring
- Ian Thorpe , swem, mans se 200m vryslag
- Daniel Trenton , Taekwondo, 80kg
- Ji Wallace , gimnastiek, mans se trampolien
- Matt Wallies , swem, mans se 100m rugslag
- Todd Woodbridge, Mark Woodforde , tennis, mans se dubbelspel
BRONS
- Sandra Allen, Joanne Brown, Kerry Dienelt, Pete Edebone, Sue Fairhurst, Selina Follas, Fiona Hanes, Kelly Hardie, Tanya Harding, Sally McCreedy, Simmone Morrow, Melanie Roche, Natalie Titcume, Natalie Ward, Brooke Wilkins , sagtebal
- Michael Blackburn , seil, laser klas
- Katrin Borchert , kajak, vroue se K1 500m
- Michael Brennan, Adam Commens, Stephen Davies, Jason Duff, Troy Elder, Matthew Ells, James Elmer, Damon Diletti, Lachlan Dreher, Paul Gaudoin, Stephen Holt, Brent Livermore, Daniel Sproule, Jay Stacy, Craig Victory, Michael York , manshokkie
- Ben Dodwell, Bo Hanson, Geoff Stewart, James Stewart , roei, mans se loslose vier
- Sean Eadie, Darryn Hill, Gary Neiwand , fietsry, spansprint
- Annemarie Forder , skiet, vroue se 10m lugpistool
- Rebecca Gilmore, Loudy Tourky , vroue se gesynchroniseerde duik, 10m-platform
- Geoff Huegill , swem, mans se 100m vlinder
- Shane Kelly , fietsry, mans se 1km tydtoets
- Matthew Lang, James Tomkins , roei, mans se loslose paar
- Brad McGee , fietsry, mans se 4000m individuele strewe
- Robert Newberry, Dean Pullar , mans se gesinchroniseerde duik, 3m springplank
- Justin Norris , swem, 200m vlinder
- Maria Pekli , judo, vroue se 57kg
- Petria Thomas , swem, vroue se 200m-vlinder
- Matt Welsh , swem, mans se 200m rugslag
Volgende bladsy > Nieu-Seeland se medaljewenners> Bladsy 1, 2 , 3, 4