Pret en Scenic Drives in Washington State
'N pad reis is 'n goeie manier om Washington State se vele wonders te ervaar, van die kus na die berge na wynland. Jy het jou keuse van skilderagtige roetes wat verskeie plekke bied om te stop, te eet en te speel. Sommige van hierdie Washington State-paduitstappies kan in 'n dag of naweek gedoen word, en ander is die beste oor verskeie dae. 'N Paar wat jy weer wil herhaal.
Hier is my aanbevelings vir die beste paduitstappies in die staat Washington:
01 van 06
Die Cascade Loop
Washington State is die tuiste van diverse landskappe, van ruige kus tot bergwoude tot pastorale landbougrond. Jy sal al hierdie dinge ervaar, en meer, deur die Cascade Loop te reis. Die 440-mylroete volg snelweg 2 deur Leavenworth na Wenatchee, waar u noordwaarts sal ry en volg Highway 97, wat deur Chelan gaan voordat u ooswaarts ry. Die Cascade Loop neem jou dan deur die Methow Valley en terug oor die Cascade Mountains via die North Cascades Highway. Die groot lus pad reis dan deur die Skagit Valley en langs Whidbey Island. Al hierdie plekke is pret bestemmings in hul eie reg. Om hulle in 'n Cascade Loop-pad te kombineer, maak 'n onvergeetlike vakansie in Washington.
02 van 06
Loop rondom die Olimpiese Skiereiland
Hierdie padrit neem jou om die Olimpiese Skiereiland van Washington en die Olimpiese Nasionale Park. Die hoofroete, waarvan die meeste volg Highway 101, is net meer as 300 myl. Side-uitstappies sal u na sulke mis-bestemmings as Port Townsend en Cape Flattery neem. Jy sal beslis een of meer afdelings van die Olimpiese Nasionale Park wil verken; Hurricane Ridge (suid van Port Angeles) en die Hoh Rain Forest (suid en oos van Forks) is twee hoogs aanbevole voorbeelde. Hierdie padreis kan binne 'n paar dae gedoen word, maar daar is soveel om te sien en te doen, dit kan weke neem om ten volle te ervaar. Dit is een van daardie Washington State-paduitstappies wat jy oor en oor wil doen, wanneer die geleentheid dit moontlik maak.
03 van 06
Mount Baker Highway
Jy kan Mount Baker Highway as 'n baie volle dag reis, of oor twee of meer dae ervaar as jy kampeer. Die roete volg snelweg 542 oos van Bellingham, wat deur landelike gebiede beweeg voordat jy die berg Baker-Snoqualmie-bos binnegaan. Pragtige enige tyd van die jaar, hierdie reis word die beste gedurende die somermaande ervaar sodra die finale (en hoogste hoogte) lengte van die snelweg tot by Artist Point oop is. Die herfs kleur is wonderlik, selfs al is die stuk van die snelweg 542 tot by Artist Point gesluit. Die staptogte op die pad wissel van kort en maklik tot langer en meer intens. Almal is onder pragtige natuurskoon, so wees seker om jou kamera te bring.
04 van 06
Coulee Corridor National Scenic Byway
Gepak met koel geologie, buitelugrekreasie en unieke uitsig, 'n rit langs die Coulee Corridor Nasionale Sceniese Byway bring jou deur droë landskappe wat beslis nie is wat mense van die "Immergroen Staat" verwag nie. Die volledige Coulee Corridor-padrit loop van die dorp Othello en die Columbia National Wildlife Refuge noorde, verby die Grand Coulee Dam, na Omak. Die hele streek is gesny deur enorme ystydse vloede wat diep kanale - "coulees" in plaaslike gelaatskleur verlaat het - wat nou versprei is met groot en klein mere. Hierdie unieke landskappe is nou die tuiste van verskeie staatsparke en bied habitat vir volop voëls en wildlewe. Al die natuurlike wonders langs hierdie Washington State-padreis word vergesel deur een massiewe mensgemaakte wonder, Grand Coulee Dam . 'N Toer en 'n stop by die dam se besoekersentrum is noodsaaklik. As jy gedurende die somer na die donker bly, kan jy 'n verhalende, musikale laserskou wat op die dam self geprojekteer word, geniet.
05 van 06
Noord Cascades Highway
Deel van die Cascade Loop, die North Cascades Highway, het al die bestanddele van 'n prettige en natuurlike padreis op sy eie. Hierdie Washington State-padrit volg Roete 20 vanaf Sedro-Wooley aan die westekant van die Cascade Mountain Range na Twisp aan die oostekant. Langs die pad kan jy ophou om 'n vlotrit langs die Skagitrivier te geniet - vroeg in die jaar sal jy die kans kry om kale arende te trek. Spandeer dan 'n paar uur in Newhalem, 'n ou maatskappy stad met pret boswandelings en toegang tot die Skagit Tour se Diablo Lake boot toere. Die Noord-Cascades Nasionale Park Visitor Centre is die moeite werd om tyd te spandeer. Die rit oor die bergpas neem jou verby - en baie fotogenies - Gorge, Diablo en Ross Lakes. Die unieke blougroen kleur van hierdie mere is 'n wonder om nie gemis te word nie en kan geniet word by sceniese uitsig. Die oostelike gedeelte van die North Cascades Highway neem jou deur die Methow Valley en die Ou-Wes-stylstad Winthrop, 'n gebied wat ryk is aan ontspanning en besoekersgeriewe. Die North Cascades Highway is gesluit gedurende die wintermaande van die jaar, gewoonlik vanaf November tot Mei.
06 van 06
Tour Mount Rainier Nasionale Park
Alhoewel daar geen verbindingspaaie is wat jou in 'n lus om die Mount Rainier Nasionale Park kan neem nie, kan jy nog 'n padreis saamstel wat die meeste groot dele van die park insluit, insluitend Longmire, Paradise, Ohanapecosh en Sunrise. Die vermoë om die piek van Mount Rainier van verskillende kante te sien, gekombineer met die pragtige omliggende natuurskoon, maak dit 'n onvergeetlike Washington-staatsreis. Gooi in die baie plekke om te stop en 'n stap of 'n uitsig te neem of 'n historiese struktuur of besoekersentrum te besoek en jy het aktiwiteite om twee of meer dae te vul. U oornag-opsies sluit in kampeer en die historiese lodges by Longmire en Paradise.